Alan exhibition winner
Exhibition activities of the Rhodesian Ridgeback Adhamas Geni Nala (Al. Rhodesian ridgeback Alan
Exhibition activities of the Rhodesian Ridgeback Adhamas Geni Nala (Al. Rhodesian ridgeback Alan

Shows Adhamas Geni Nala:

  

24.04.2021 IDS Grand Prix “Spring Petersburg 2021” — Exc., CW2, rCAC, CQ, rCACIB Judge: Salvatore Tripoli (Italy)  

04.04.2021 NDS “BEST-SHOW-SPRING” St.Petersburg — Exc., CW, CAC, BOB, CHF, BIG1, BIS1 Judge: Elena Kuleshova (Russia)  

08.03.2021 IDS “BALTIC TRIUMPH” FCI CACIB St.Petersburg — Exc., CW, CAC, CACIB, BOS, CHRKF Judge: Madina Temirova (Russia)  

07.03.2021 NDS “SIRIUS” St.Petersburg — Exc., CW, САС, BOB, CHRKF, BIG-2 Judge: Alexey Belkin (Russia), Julia Olkova (Kazakhstan)

27.12.2020 NDS “GLORIA” St.Petersburg — Exc., CW, CAC, BOB, CHRKF, BIG1, BIS5 Judge: Evgeniya Grishina

26.12.2020 NDS “Petersburg meetings — 2020” St.Petersburg - Exc., CW, CAC, BOB, CHRKF, BIG1, BIS3 Judge: Chaikovskaya Flora

12.12.2020 IDS “Nevskiy Winner 2020” FCI CACIB St.Petersburg — Exc., CW, CAC, CACIB, BOB, CHRKF Judge: Vladimir Aleksandrov (Russia) 

21.11.2020 IDS “Ekaterinburg -XXI” —Exc., CW, CAC, CACIB, BOB, CHRKF, BIG2 Judges: Sergey Zaretzkiy (Belarus), Vitaliy Hizhnyak (Ukraine)

08.11.2020. NDS “BEST-SHOW-AUTUMN” St.Petersburg — Exc., CW, CAC, BOB, CHF, BIG1 Judge: Vera Alifirenko

08.11.2020. NDS “GLAD” St.Petersburg — Exc., CW, CAC, BOB, CHRKF, BIG2 Judge: Tatjana Romanovskaya (Belarus)

18.10.2020. IDS « Season Nizhny-2 2020” FCI CACIB — Exc., CW, CAC, RCACIB Judge: Elena Agafonova-Tripoli (Italy)  

26.09.2020. IDS “BALTIC-SHOW 2020” FCI CACIB St.Petersburg —Exc-1., CW, САС, RCACIB Judge: Revaz Khomasuridze (Russia) 

12.09.2020. NDS “Severnaya Venezia” St.Petersburg — Exc-1., САС, BOB, CHRKF, BIG-1, BIS-4 Judge: Alexey Belkin (Russia) 

23.08.2020. IDS “Gospodin Velikiy Novgorod 2020” FCI CACIB V.Noovgorod — Exc.-1, CAC, CW, BOB, CACIB, CHRKF Judge: Nikonorova Tatyana (Russia) 

16.08.2020. IDS “Pskovskiy Rubezh 2020” FCI CACIB  Pskov — Exc., RCW, RCAC, CQ, RCACIB Judge: Mikhail Permyakov (Russia) 

12.01.2020. NDS Baltic & amp; European  Tartu Estonia — Exc., CW2, CQ, BM2. Judge: Valentinas Stiklius (LT)  

11.01.2020. NDS Baltic & amp; European  Tartu Estonia  — Exc., CW, CQ, SERT, BOB, BIG-2, Champion of Estonia, BALTIC Champion Judge: Eddie Patterson (Ireland) 

08.12.2019. IDS CACIB — FCI “VOITTAJA WINNER 2019” Helsinki — Exc., CW-2, CQ, BM-2, RCACIB, Finland Champion,  vice Finnish Winner 2019 Judge: Zlatko Jojkic (Serbia), 

07.12.2019. NORDIC DOG SHOW “HELSINKI WINNER 2019” — Exc., CW-5, CQ. Judge: Elena Ruskovaara (Finland)  

01.11.2019. IDS CACIB — FCI Prague— Exc., CW-2, RCAC, CQ. Judge: Rekiranta Paula (Finland) 

30.11.2019. IDS CACIB — FCI Prague — Exc., CW-5, CQ. Judge: Catalan Luis Manuel Calado (Portugal)  

10.11.2019. IDS CACIB –FCI Jyvaskyla — Exc., CW-3. Judge: Cronander Ake (Sweden)  

09.11.2019. NORDIC DOG SHOW Jyvaskyla — Exc., CW, BM, ВОВ, BIG-2, NORDIC CAC Judge: Jarvinen Kari (Finland) 

27.10.2019. IDS FCI CACIB  “BALTIC WINNER 2019” Riga— Exc., CW, CAC, BM, CACIB, BOB, CRUFTS Qualification, BALTIC WINNER-2019, Champion of Latvia Judge: Kuzelj Denis (Slovenija) 

11.08.2019. IDS Коtка — Exc., CW, САС. Judge: Foss Arne (Norway)  

30.06.2019. IDS “Belye Nochi 2” CACIB FCI St. Petersburg — Exc., CW, CAC, BM, CACIB, CHRKF, BOB. Judge: Stefan Sinko (Slovenia) 

29.06.2019. IDS “Belye Nochi 1” CACIB FCI St. Petersburg — Exc, CW, CAC, BM, CACIB, CHRKF, BOB. Judge: Vladimir Aleksandrov (Russia) 

16.06.2019. EURO DOG SHOW 2019 CACIB Wels — Exc., Junior Prize-Winner EDS2019 Judge: Miguei Angel Martinez (Argentina) 

14.06.2019. AUSTRIAN WINNER CACIB Wels — Exc., Junior Vice Austrian Winner2019 Judge: Deschuymere Norman (Belgium) 

09.06.2019. NDS Palanga Lithuania — Exc, JCW, JCAC, Best Junior, BOS, Junior Champion of Lithuania Judge: Nadzeya Melnikava 

08.06.2019. NDS Riga — Exc., JCW, JCAC, Best Junior, BOS, Junior Champion of Latvia Judge: Adrian Landarte 

02.06.2019. NDS “Zoolux-Leto” Exc., CW, JСАС, Best Junior, BM, BOB Judge: Liudmila Lavrva (Moldova) 

02.06.2019. NDS “Ogni Pobedy” — Exc., CW, JСАС, Best Junior, BOB Judge: Mikhail Permyakov (Russia) 

19.05.2019. IDS Pskov CACIB FCI — Exc., CW, CAC, RCACIB Judge: Boris Chapiro (France) 

05.05.2019. GRAND PRIX “Elite Petersburg” CACIB FCI — Exc., CW, CAC, RCACIB Judge: Ety Goor (Israel) 

28.04.2019. IDS Narva CACIB FCI — Exc., CW, JCAC, Best Junior, BOB, Junior Champin of Estonia Judge: Nikolay Sedykh (Russia) 07.04.2019. IDS Minsk — Exc., CW, JCAC, Best Junior, BOB, Junior Champion of Belarus, JBIS2 Judge: Shishkin А. (Belarus) 

07.04.2019. NDS Minsk — Exc., CW, CAC, BM, BOB, Champion of Belarus Judge: Galina Zhuk 

06.04.2019. NDS Siauliai Lithuania— Exc., CW, CAC, BM, BOB, Champion of Lithuania. Judge: Renata Petkeviciene (Lithuania) 

31.03.2019. IDS Lahti CACIB — Exc., CW, CAC, BM2. Judge: Eddie Patterson (Ireland) 

24.03.2019. NDS “Status Ring 2019” St. Petersburg — Exc., CW, CAC, BM, BOB, BIG, BIS2 Judge: Tatiana Raschikhmarova 

23.03.2019. NDS “Dog Expo” St. Petersburg— Exc., CW, CAC, BM, BOB, BIG2. Judge: Shamil Abrakimov 

23.03.2019. NDS “Nord West” St. Petersburg — Exc., CW, CAC, BM, BOB, BIG3, CHRKF Judge: Elena Kuleshova 

03.03.2019. IDS CACIB FCI Baltic Show St. Petersburg — Exc., CW, JCAC, Best Junior, JCHRKF Judge: Nebojsa Svraka (Serbia) 

27.10.2018 NDS “Vsegda ryadom” St. Petersburg — Exc., CW, JCAC, Best Junior, ВОВ Judge: Irina Trifonova  

27.10.2018. NDS “Zvezdniy put” St. Petersburg — Exc., CW, JCAC, Best Junior Judge: Antoan Hlebarov (Bulgaria)  

30.09.2018. NDS “Osenniy zvezdopad” St. Petersburg — Exc., CW, JCAC, Best Junior, BOS Judge: Rui Alberto Duarte De Oliveira (Portugal) 

29.09.2018. NDS “Nevskie zvezdy” — Exc., CW, JCAC, Best Junior, ВОВ Judge: Deschuymere Norman 

24.06.2018. NDS “DOGCITY” St. Petersburg — CW, Best Puppy Judge: Revaz Khomasuridze (Russia) 

11.06.2018. NDS “Baltic cup” — CW, Best puppy. Judge: Rita Kadike Skadina (Latvia)